Історія

Гуртовий продуктовий ринок Дубово розпочав свою діяльність на початку 2003 року, на території площею 0,5 га. Після вивчення ситуації, що склалася на той час на ринку сільгосппродукції і продуктів харчування, ми прийшли до висновку, що створенням даного ринку ми поклали початок для ефективного використання мережі збуту продукції з метою запобігання недобросовісній конкуренції, задоволення в повному обсязі потреб покупців у якісній та безпечній сільськогосподарській продукції. Створивши умови для відповідного державного ветеринарного та санітарно-епідеміологічного контролю за сільгосппродукцією, що реалізується, її відповідності вимогам та стандартам, ми досягли збільшення кількості сільгоспвиробників, що бажають приймати участь у подальшому розширенні гуртово-продовольчого ринку.

Тому в 2004 році територія гуртово-роздрібного ринку була розширена до 1.5 га. На ринку здійснюється гуртова торгівля сільськогосподарською продукцією з автомобілів, а також з обладнаних металевих контейнерів продуктами харчування. В 2005 році територія ринку розширилась до 2.5 га. Близько 200 сільгоспвиробників і фермерів, могли реалізовувати свою продукцію прямо з автомобілів. Також розвивалися спеціалізовані склади-магазини, з яких здійснювалася торгівля продуктами харчування власного виробництва. У 2006 році активний розвиток отримали спеціалізовані склади з холодильним обладнанням, які дозволили виробникам створювати товарні запаси, щоб товарні поставки і реалізація товару були більш передбачувані, а розподіл товару —  рівномірним.
Протягом 2003-2008 років, тільки за рахунок такого незначного розширення площі ринку та профілювання ринку за більш спеціалізованими і технологічним напрямками (холодильні термінали), вдалося залучити більшу кількість  сільгоспвиробників регіону і виробників продуктів харчування для реалізації ними своєї продукції і відповідно зросла кількість покупців, більш ніж в 6,5 разів. Ринок з внутрішньоміського ринку перетворився  на регіональний гуртовий ринок.

За нашими оцінками, внутрішній товарообіг ринку в 2008 році становив у середньому до 6000 тн реалізованої продукції (сільгосппродуктів та інших продуктів харчування) на місяць.
У планах розвитку регіонального гуртового ринку на 2009 рік, у зв’язку зі зростаючою кількістю сільгоспвиробників, що реалізують свою продукцію  на ринку  і відповідно покупців, а також завдяки підтримці місцевих органів влади та самоврядування, заплановано виділення додаткових земельних площ розміром 1.5 га, що дозволить: збільшити кількість місць для паркування покупців і торгівлі сільгосппродукцією з автотранспорту; Розширити та удосконалети інфраструктуру гуртового ринку; Збудувати  холодильний термінал для довгострокового зберігання та гуртової реалізації овочів та коренеплодів, а також комплекс з обробки та сортування сільськогосподарської продукції.